Suomessa valmistettu keraaminen saippua-alusta kauniilla ornamenttikuviolla. Pohjassa kolme hyvänkokoista reikää, joista ylimääräinen vesi pääsee vaivatta valumaan pois. Koko n.8x11cm.
Palasaippua kaipaa kaverikseen hyvää saippua-alustaa. Palasaippuasi säilyy hygienisenä ja pitkään käyttökelpoisena kun säilytät sitä alustalla, josta ylimääräinen vesi pääsee valumaan pois.
Punainen Ruukku saippua-alustat valmistuvat Punainen Ruukku-keramiikkapajalla keraamikko Merja Lampisen käsissä. Jokainen saippua-alusta on uniikki. Huomioithan tämän tilausta tehdessäsi: Kuviot vaihtelevat saippua-alustasta toiseen ja kahta täysin samanlaista ei ole. Myös väri saattaa näyttää luonnossa hieman erilaiselta kuin mitä kuvassa.
Asiakasarviot: Punainen Ruukku Saippua-alusta, Violetti
Arvioiden lukumäärä: 1
Arvioiden keskiarvo: 5
Kaunis ja toimiva käyttäjältä osku päiväys: 4.3.2022
Alusta näyttää samalta kuin kuvissa. Kooltaan juuri sopiva saippuapalan alle, mutta ei valtaa liikaa tilaa. Kätevistä rei'istä alustan pohjassa vesi valuu pois ja saippua pääsee kuivumaan. Kaunista suomalaista käsityötä. Sopii hyvin niin tiskipöydälle kuin lavuaarinreunallekin - ainoa ongelma nyt on päättää kumpaan sen sijoittaisi!
Kaikki saapuvat arviot ovat kaupan todellisten kävijöiden / verkkokaupan asiakkaiden lähettämiä, ja operaattori tarkistaa niiden sisällön silmämääräisesti.